Praktyka kliniczna w medycynie korekcyjnej

Niedługo po tym, jak zacząłem pracować w więzieniu w Walpole w stanie Massachusetts, pacjent przyszedł do mojego biura podczas rozmowy telefonicznej i bez pośpiechu oznajmił, że właśnie połknął 37 tabletek Tylenolu. Odmówił ipecac, stwierdzając niemal po namyśle: O tak, i połknąłem brzytwę. Po podaniu acetylocysteiny, badanie krwi nie wykryło acetaminofenu, ale zdjęcie rentgenowskie wykazało obecność brzytwy w nadbrzuszu, a także obcinacz do paznokci, najwyraźniej w odbytnicy. Dzień lub dwa później pacjent zgłosił trudności w oddawaniu moczu, a moje badanie potwierdziło jego twierdzenie, że obcinacz do paznokci nie był w odbytnicy, jak sugerował radiogram, ale głęboko w jego cewce moczowej. Domagał się wysłania do szpitala zewnętrznego, ale raz tam odmówił usunięcia go. Kilka dni później, w więzieniu i zamkniętym w pustej celi w ambulatorium, w papierowym johnny, ograniczonym do jedzenia palcami, i na 15-minutowych czekach, udało mu się częściowo ostro ścięgna Achillesa z płonącą żyletką, którą miał właśnie przeszedł. Konsultanci zdrowia psychicznego wielokrotnie stwierdzali w swojej ocenie: Brak poważnej choroby psychicznej. Manipulacyjne zachowanie. Lekarze z niewielkim doświadczeniem w więzieniach mogą beztrosko (lub śmiało) twierdzić, że opiekę medyczną nad osadzonym pacjentem należy po prostu utrzymywać zgodnie z normami obowiązującymi w większej społeczności. Jaki więc sens mogłaby mieć publikacja podręcznika medycyna korekcyjna . Ci, którzy spędzili więcej czasu pracując w więzieniach, wiedzą jednak, że Zasady Harvarda dotyczące chorób wewnętrznych mogą wydawać się raczej poza punktem karnym i, pomimo formalnego wykształcenia, opieka medyczna często staje się raczej improwizacyjną sprawą. Ten pierwszy podręcznik medycyny korekcyjnej próbuje wkroczyć w walkę i dostarczyć wskazówek personelowi klinicznemu próbującemu praktykować medycynę w instytucjach przeznaczonych do karania.
W więzieniu nie brakuje problemów medycznych. Więźniowie mają przewlekłe choroby, takie jak nadciśnienie, astma i cukrzyca. Drgawki, zarówno rzeczywiste, jak i udawane, nie są rzadkie. Zakażenie ludzkim wirusem niedoboru odporności (HIV) jest częstą przyczyną zachorowalności i śmiertelności. Badania przesiewowe na gruźlicę są niezwykle istotne. Więzienie poważnie komplikuje ciążę i zarządzanie poporodowe. Więzienia i więzienia niestety stały się de facto instytucjami opiekuńczymi dla wielu osób z ciężkimi zaburzeniami psychicznymi. Tematy te są kompetentnie i zwięźle poruszane. Rozdziały dotyczące epidemiologii i leczenia zakażeń wirusem HIV, w szczególności, są doskonałymi przeglądami dla nonspecialist. Ponadto Shuter i Bellin przyczynili się do stworzenia autorytatywnego rozdziału na temat leczenia gruźlicy w zakładzie poprawczym, opartym częściowo na ich bogatym doświadczeniu na wyspie Riker.
Oczywiście, to, co jest unikalne w Medycynie Korekcyjnej, to nie omawiane schorzenia lecz otoczenie. Dobry podręcznik medycyny korekcyjnej powinien także służyć jako przewodnik dla lokalnych zwyczajów i zwyczajów. W rzeczy samej, większość rozdziałów tej książki poświęcona jest kwestiom związanym z więzieniem, w tym interakcji między personelem korekcyjnym a świadczeniodawcami opieki zdrowotnej, etyką lekarską w warunkach korekcyjnych, segregacją chorych, zapobieganiem samobójstwom, szczególnymi względami prawnymi i opieką koniec życia
[patrz też: bimatoprost, ceftriakson, ambrisentan ]
[przypisy: młody zielony jęczmień gdzie kupić, młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów, bradykinina ]